Arrestohen dy të rinj shqiptarë brenda territorit grek, kapen me...çaj mali

Publikuar tek: aktualitet, më 17:38 23-05-2017 Arrestohen dy të rinj shqiptarë brenda territorit grek, kapen me...çaj mali

Dy djem të rinj nga Shqipëria janë arrestuar nga autoritetet greke pasi u kapën duke mbledhur çaj mali në tokën greke.

Shqiptarët e moshës 22 dhe 20 vjeç kishin mbledhur 16 kilogram çaj mali në zonën e Krystallopigit në Greqi.

Greqia ka rregulla strikte për kultivimin e bimëve medicinale, duke lejuar mbledhjen brenda sezonit dhe deri në 2 kilogram për person çdo vit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapen 27 kile drogë në Dibër, si i shpëtoi policisë autori
Po bëheni gati për plazh? Duhet të dini se këto janë 12 plazhet me të pastër në Shqipëri dhe 5 zonat më të pista »
Article Logic
Execution time: 0.012510061264038
array(1) { ["section"]=> string(88) "arrestohen-dy-te-rinj-shqiptare-brenda-territorit-grek-jo-per-kanabis-por-caj-mali-79701" }