Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Arrestohen dy shtetas, paraqiteshin si punonjës policie, kërcënonin persona për t’i grabitur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shtetas janë arrestuar sot dhe një i tretë është shpallur në kërkim pasi paraqiteshin si punonjës policie, bënin kontrolle mjetesh dhe më pas kërcënonin drejtuesit e mjetëve me qëllim që t’iu jepnin lekët që kishin me vetë.

Dy drejtues  mjetesh  janë paraqitur në Komisariatin Nr.  5  që kanë bërë  kallëzim se:

Më date 18.03.2016  në territorin e Komisariatit Kamëz,   tre shtetas të panjohur  kanë ndaluar dy drejtuesit duke u paraqitur si punonjës policie (civil) dhe u kanë kërkuar fillimisht të bënin kontroll të mjeteve dhe më pas i kanë kërcënuar me fjalë drejtuesit me qëllim që ata tu jepnin lekët që kishin me vete.

Drejtuesit e mjeteve kanë kundërshtuar për të dyja kërkesat e tyre dhe ata janë  larguar.

Nga ana shërbimeve të Komisariatit të policise Nr.5 Tiranë,  falë një pune intensive dhe operative, për pak orë është bërë e mundur identifikimi i automjetit dhe identifikimi i personave që kishin kryer këtë veprim të kundraligjshëm.

Pas veprimeve të shpejta  hetimore, u identifikua  automjeti me të cilin u larguan autorët e dyshuar ,që  ishte tip “Ford” me targa AA 551 LI. Sekuestrohet automjeti i përdorur drejtuesi dhe pasagjeri të cilët dyshohen si autorët e mundshëm .

Shtetasi  Halil Topalli,22 vjeç,  banues në fshatin Tapizë të rrethit Kruje, i  dënuar më pare  për veprën penale të “Vjedhjes me dhunë”  dhe Shaban Topalli, 33 vjeç,  banues në fshatin Tapizë , Krujë.

Arrestimi për veprën penale të “Vjedhjes e kryer në bashkëpunim” e mbetur në tentativë, si dhe “Mbajta pa të drejtë e uniformës”. Të dy shtetasit e mësipërm u arrestuan.  Vazhdon puna për identifikim e autorit tjetër të kësaj ngjarje. 

Më shumë


spot_img

spot_img