Arrestohen dy shqiptarë në Greqi, kishin kthyer shtëpinë në fermë kanabisi

Publikuar tek: aktualitet, më 15:52 28-11-2020 Arrestohen dy shqiptarë në Greqi, kishin kthyer shtëpinë në fermë kanabisi

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi akuzohen për kultivim të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë një 26-vjeçar dhe një 20-vjeçar pasi e kishin kthyer banesën në ‘fermë’ për kultivim të bimëve narkotike.

Mediat greke raportojnë se në banesë u gjetën 39 fidanë kanabis, si dhe paisjet që e kishin kthyer banesën në ambient për të kultivuar kanabis siç janë transformatorët, ventilatorët, filtrat e ajrit, kohëmatësi, por edhe shuma prej 545 euro.

Të arrestuarit u dërguan në prokurori për hetime të mëtejshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mjekët s’harrojnë 28 nëntorin, valëvitin flamurin në spitalin e Infektivit (FOTO)
U kap me shotgun dhe kallshnikov në makinë, ky është Denion Fiku; djali i kreut të PD në Bulqizë dhe simpatizant i ‘flaktë’ i Bashës »
Article Logic
Execution time: 0.013562917709351
array(1) { ["section"]=> string(80) "arrestohen-dy-shqiptare-ne-greqi-kishin-kthyer-shtepine-ne-ferme-kanabisi-229449" }