Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Arrestohen 8 persona në Maqedoninë e Veriut, dyshohet se janë pjesë e një organizate terroriste

spot_img

Lajme të ngjashëm

63fc2983f283100af6b2533f038d0bf8

Ministria e Brendshme e Maqedonisë së Veriut bën me dije se policia vendosa arrestoi tetë terroristë në Shkup dhe Kumanovë në një aksion të përbashkët me Agjencinë e Sigurisë Kombëtare, raporton Plusinfo.

Dje janë kryer disa kërkime në Shkup dhe Kumanovë. Këta janë individë të lidhur drejtpërdrejt me grupin i cili ishte arrestuar më parë në Kumanovë.

Organizata terroriste u krijua nga një qytetar i Kumanovës, i cili ishte arrestuar më parë për shkak të lidhjes ideologjike të ISIS, dhe të gjithë të arrestuarit dyshohen se kanë siguruar armë dhe municion në mënyrë që të kryejnë vrasje dhe shkatërrim të ndërtesave publike.

Kjo bëhet për arsye që të krijojnë një ndjenjë të pasigurisë dhe frikës tek qytetarët.

Më shumë

spot_img