Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
0kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Arrestohen 7 persona për vepra të ndryshme kriminale, 42 vjeçari rreh bashkëshorten (EMRA-DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia ka arrestuar 7 persona për vepra të ndryshme kriminale gjatë  ditës së sotme, duke nisur nga droga,  dhunë fizike ndaj gruas, zjarrëvënie të qëllimshme e të tjera.

F. K., 25 vjeç, banues në Durrës, pasi në rrugën “Çamëria”, i’u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale, 27 gr. lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva. Neni 283 i Kodit Penal.

S. A., 52 vjeç, banues në fshatin Kryezi, me arsim 8 klasë, pasi po në këtë fshat, pranë banesës, i  ka vendosur zjarrin disa shkurreve, barishteve, ku si pasojë  e flakëve janë djegur 2 hektar bimësi (pemë, marre, shkurre, shqup, dëllinj). Neni 206/b i Kodit Penal.

P.P., 42 vjeç, banues në Tiranë, pasi te Kodra e Diellit, në banesë, ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes I. K., 41vjeçe, banuese në Tiranë, për të cilën u plotësua dhë kërkesë padia për lëshimin e urdhërit të brojtjes së menjëhershme. Materialet u referuan në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë. “ Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006,“Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare” dhe “Dhunë në familje”, Neni 130/a i Kodit Penal.

M. H., 56 vjeç, banues në Tiranë, pasi në kryqëzimin e rrugës “Besim Alla”, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, mjetin motorr tip “Yamaha”. Materialet i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë. Neni 291 i Kodit Penal.

R. F., 44 vjeç, banues në Tiranë, pasi në kryqëzimin e rrugës “Besim Alla”, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, mjetin motorr tip “Dajang”. Materialet i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë. Neni 291 i Kodit Penal.

A. N., 59 vjeç, banues në Tiranë, pasi  në rrugën “Dritan Hoxha”, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, mjetin ciklomotorr tip “Fuego”. Materialet i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë. Neni 291 i Kodit Penal.

E. T., 25 vjeç,banues në Tiranë, pasi në bulevardin “Zhan Dark”, u kap duke drejtuar në gjendje të dehur, mjetin tip “Ford Fiesta”. Neni 291 i Kodit Penal. 

Arrestohen 7 prsona për vepra të ndryshme kriminale, 42 vjeçari rreh bashkëshorten

Policia ka arrestuar 7 persona për vepra të ndryshme kriminale gjatë  ditës së sotme, duke nisur nga droga,  dhunë fizike ndaj gruas, zjarrëvënie të qëllimshme,

F. K., 25 vjeç, banues në Durrës, pasi në rrugën “Çamëria”, i’u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale, 27 gr. lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva. Neni 283 i Kodit Penal.

S. A., 52 vjeç, banues në fshatin Kryezi, me arsim 8 klasë, pasi po në këtë fshat, pranë banesës, i  ka vendosur zjarrin disa shkurreve, barishteve, ku si pasojë  e flakëve janë djegur 2 hektar bimësi (pemë, marre, shkurre, shqup, dëllinj). Neni 206/b i Kodit Penal.

P.P., 42 vjeç, banues në Tiranë, pasi te Kodra e Diellit, në banesë, ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes I. K., 41vjeçe, banuese në Tiranë, për të cilën u plotësua dhë kërkesë padia për lëshimin e urdhërit të brojtjes së menjëhershme. Materialet u referuan në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë. “ Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006,“Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare” dhe “Dhunë në familje”, Neni 130/a i Kodit Penal.

M. H., 56 vjeç, banues në Tiranë, pasi në kryqëzimin e rrugës “Besim Alla”, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, mjetin motorr tip “Yamaha”. Materialet i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë. Neni 291 i Kodit Penal.

R. F., 44 vjeç, banues në Tiranë, pasi në kryqëzimin e rrugës “Besim Alla”, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, mjetin motorr tip “Dajang”. Materialet i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë. Neni 291 i Kodit Penal.

A. N., 59 vjeç, banues në Tiranë, pasi  në rrugën “Dritan Hoxha”, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, mjetin ciklomotorr tip “Fuego”. Materialet i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë. Neni 291 i Kodit Penal.

E. T., 25 vjeç,banues në Tiranë, pasi në bulevardin “Zhan Dark”, u kap duke drejtuar në gjendje të dehur, mjetin tip “Ford Fiesta”. Neni 291 i Kodit Penal. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img