Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Arrestohen 7 emigrantë shqiptarë në Angli, ishin fshehur në bordin e anijes cisternë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ba689186d820907f7236b39531bd5c30

Një grup emigrantësh shqiptarë janë arrestuar pasi u gjetën në bordin e një cisterne nafte ne brigjet Dorset në Britaninë e Madhe.

Ka qenë kapiteni i anijes që transportonte naftë ai që ka raportuar se 7 shqiptarë ndodheshin në bord. Sipas mediave britanike, emigratët shqiptarë kishin marrë peng anijen dhe donin të largoheshin me të.

Anija në pronësi të Orrix Corp mbërriti në Portland më 09 shkurt pranë Weymouth pasi u ngarkua në portin e Rouen në Francë.

“Ne morëm një telefonatë rreth orës 05.40 të së martës, 9 shkurt 2021 nga shërbimi i ndihmës së shpejtë në lidhje me një person në nevojë për trajtim mjekësor në një anije tregtare të quajtur Chise Bulker, pranë Portland. Si rezultat i hetimeve, u përcaktua që një numër i vogël i individëve të paidentifikuar ishin në bordin e anijes dhe se askush prej tyre nuk kërkoi ndihmë mjekësore“, raportuan autoritetet.

Nuk ka raportime për lëndime të ekuipazhit ose të arrestuarve të përfshirë në operacion.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img