Hapësire reklamuese

Aktualitet

Arrestohen 6 anëtarët e bandës së 'skifterëve' shqiptarë në Belgjikë

Shkruar nga Newsbomb
Arrestohen 6 anëtarët e bandës së

Policia e  Limburgut në Belgjikë ka njoftuar se janë arrestuar anëtarët e një bande hajdutësh prej 6anëtarësh, të gjithë me origjinë shqiptare.

Arrestimi dhe shpërbërja e grupit u bë pasi u zbuluan se kishin kryer disa vjedhjeve në Beverlo, Zonhoven dhe Kuringen.

Gjatë të arrestuarit janë tashmë në burg në Hasselt.

Policia e Limburgut kreu një hetim pas një vjedhjeje në një shtëpi në Beverlo.

Banda ishte e ‘specializuar’ për vjedhjet në shtëpi. Sendet e vjedhura përbëheshin kryesisht nga bizhuteri dhe para, por edhe pajisje elektronike dhe çanta të shtrenjta.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese