Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Arrestohen 5 gjermanë në Ankara, akuzohen për terrorizëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

49f4197e4f6a71647b73beb3bce5ffa1

Policia turke ka arrestuar  ditën e sotme 5 gjermanë të dyshuar për terrorizëm.

 

Sipas mediave vendore policia turke dyshon se të arrestuarit kanë lidhje me Partinë Kurde e cila njihet si një organizatë terroriste nga shteti turk.

Bëhet me dije se shtetasit gjermanë po mbahen në paraburgim në Ankara. Autoritetet e Gjermanisë kanë hedhur poshtë pretendimet se kanë dhënë ndonjë informacion për autoritetet turke dhe se pas kësaj janë kryer edhe arrestimet.

Mediat turke kanë deklaruar se të arrestuarit akuzohen për përhapje të propagandës dhe për përfshirje në një organizatë terroriste kurde. 

Më shumë

spot_img