Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Arrestohen 4 shqiptarë në Britani, iu gjet 740 mijë paund kokainë dhe para cash

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ada04d79dbaf2ecdd4dfd7a70b191148

Katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë angleze pasi iu gjet një sasi kokaine me vlerë 400 mijë paund dhe 340,000 paund cash.  

Sipas mediave britanike, të arrestuarit janë Rustem Dauti 30 vjeç dhe Fisnik Kurtucai 32 vjeç që u kapën me 100,000 paund cash.

Pjesë e grupit ishte dhe Florian Meshi 22 vjeç të cilit iu gjetën 140,000 paund, si dhe Azem Gashi 26 vjeç i cili u prangos me 4 kg kokainë dhe 100,000 paund.

Goditja e grupit shihet si më e sukseshmja në Britani, pasi zyrtarët pranojnë se shuma e sekuestruar e parave cash është më e larta e gjetur ndonjëherë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img