Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Arrestimi i mbesës së Mogherinit, ironizon pedagogu: U zhgënjeva, asnjë reagim nga BE! Çudi e madhe, për besë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Bëri bujë të madhe, dy ditë më parë në media, arrestimi në Itali i mbesës së zyrtares së lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini.

Gaia Mogherini u vu në prangat e policisë italiane gjatë një aksioni për shkatërrimin e një grupi që merrej me shpërndarjen e kokainës në Romë.

Hetimet kishin nisur në vitin 2016 dhe në pranga kanë përfunduar 21 persona, mes tyre dhe mbesa 28 vjeçare e Mogherinit. Por pavarësisht bujës në media, pa shumë bujë kaloi kjo ngjarje në radhët e politikës europiane.

Dhe pikërisht për këtë ironizon pedagogur Erlis Hereni i cili me tone sarkastike i cilëson “prapa dynjajsë ata të BE”.

REAGIMI I PLOTË I ERLIS HERENIT:

Sipas mediave tona, referuar atyre te huaja, ne nje operacion kunder narkotikeve ne Itali, nje nder te arrestuarit e grupit per posedim te lendeve te forta narkotike, ishte edhe mbesa e Perfaqesueses se Larte per Politiken e Jashtme te BE, Znj. Federica Mogherini.

Po sipas lajmeve, kjo ngjarje ishte e perseritur, pasi e njejta mbese ishte arrestuar edhe ne 2016 per te njejten akuze.

Prita sa Prita po u zhgenjeva rende nga “opozita” ne BE; sepse jane komplet prapa dynjase!

Po si ore nuk doli nje perfaqesues, po minimalisht nje zedhenes a nje militant i thjeshte qe te denonconte lidhjet e Krimit dhe Droges me Mogherinin si dhe me blerjet e zgjedhjeve ne Parlamentin Evropian nga parate e droges?!

Çudi e madhe per bese… ?‍♂️

Konkluzioni; ne BE nuk marrin ere nga Politika, prandaj duhet te dergojne grupe politikejsh per Erasmus Politikus Albanus, prane shkollave te poltikes opozitare shqiptare, per tu kualifikuar!

Ndoshta bejne hajer…

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img