Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjes, Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën: Fillon nga ata që janë në pushtet…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar për arrestimet që ndodhën në Lushnje me urdhër të SPAK, ku mes të arrestuarve është edhe kryebashkikau Fatos Tushe, i akuzuar për shpërdorim detyre.

Ngjela tha se ky është vetëm fillimi dhe SPAK e ka nisur goditjen nga ata që kanë pushtetin, por do të vijojë dhe me të djathtën.

“Duken shenjat që SPAK po godet majtas, të shohim se kjo është lufta anti-korrupsion. Kjo është skemë e nxjerrë nga Napoleon Bonaparti, kur frenoi terrorin në Francë, i ra majtas, se ai dhe revolucioni ishin majtas. Duke thënë se nuk është me tendencë, pastaj i ra dhe të djathtëve, i bëri copë dhe ata. Kur janë të inkriminuar të dy palët, e fillojnë nga ata që janë në pushtet,” – tha Ngjela për emisionin “Breaking”.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img