Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Arrestimi i gjyqtarit Shkëlqim Miri, reagon gazetari: Pse u dashka gjithë kjo reformë e madhe

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas arrestimit të gjyqtarit, Shkëlqim Miri, të cilit iu gjetën në banesë 30 milionë lekë, ka reagura gazetari i njohur Mentor Kikia.

albsig

Sipas tij reforma në drejtësi nuk duhet të bëhet aq e madhe, pasi edhe me ligjet ekzistuese korrupsioni luftohet.

Postimi i plotë:

Ja qe nuk qenka kaq shume e veshtire sa na duket….

E pergjuan, e arrestuan, e kontrolluan, i gjeten 30 milione leke(te reja), ia sekuestruan dhe gjyqtari tashme eshte ne burg. Perse duhej doemos te behej nje reforme e madhe ne drejtesi per te perjashtuar arrestuar te korruptuarit? Korrupsioni luftohet edhe me keto ligje qe kemi. Mjafton qe ata qe e kane ne dore, te bejne punen.

P.S: Kete e them me garanci te plote. Kete gjyqtarin e njoh. Kur kane mesuar arrestimin e tij te gjithe te tjeret ia kane plasur te qeshures. Sepse ato qe Shkelqim Miri i kishte ne Leke ata i kane ne Euro.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img