Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
45 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxhës, gazetari: Brenda ditës dha 3 vendime për Indrit Doklen, goditja erdhi pas 6 muajsh përgjime

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

97d4db75153c8eb384202fc360a2e4ac

Gazetari Artan Hoxha është shprehur në emisionin “Opinion” se arrestimi i gjyqtares së Krujës Enkelejda Hoxha ka arhdur pas 6 muajsh përgjime.

Ai tha se kjo gjyqtare brenda 1 dite ka dhënë 3 vendime për ish-anëtarin e bandës së Durrësit Endrit Dokle, i cili më pas u la i lirë.

“Goditja vjen pas 6 muajsh përgjime. Sot nuk është goditur thjesht gjyqtarja popr është zbërthyer gjithë mekanizmi. Aty rrëfehet se si arrin korrupsioni dhe gjyqtarja ishte firma e fundit e një dosjeje, që ishte përgatitur tek juristi i burgut . E shoh si një goditje që i është dhënë sistemit për të dëshmuar që nga ky moment jeni në vëzhgim dhe mos guxoni ta bëni këtë gjë.

Përse u zgjodh kjo gjyqtare? Jo thjesht se ka liruar gjithë këta njerëz.  Në rastin e Indrit Dokles ka dhënë 4 vendime. I ka ulur dy vjet fillimisht, pastaj 2 vjet, pastaj pas dy vjetëve i ka ulur 1.7 vite. Tre vendime i ka marr brenda një dite.  Në rastin e Indrit Dokles ajo ka dhënë tre vendime 5.7 vjet. Pastaj ça ka bërë? E ka çuar 25 vjet dhe pas 25 vjetëve i ka dhënë një vendim tjetër dhe e ka çuar në shërbim prove”, tha Hoxha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img