Hapësire reklamuese

Politikë

Arrestimi i dy policëve, Balla: Vijon procesi i vetëpastrimit, do jetë sistematik

Shkruar nga Newsbomb
Arrestimi i dy policëve, Balla: Vijon procesi i vetëpastrimit, do

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka komentuar arrestimin e dy policëve në Rinas. me anë të një postimi në rrjetet socialeBalla thekson se vijon procesi i vetëpastrimit në radhët e policisë dhe se ky proces do të jetë sistematik.

“Vijon procesi i vetë-pastrimit në Policinë e Shtetit. Falë punës së Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore gjatë natës së mbrëmshme janë arrestuar dhe vendosur përpara përgjegjësisë penale dy inspektorë të Policisë Kufitare për veprime korruptive ndaj qytetarëve, duke i çuar në 14 rastet e goditura në dy javët e fundit në një proces vetëpastrimi i radhëve të Policisë, i cili do të jetë sistematik.

Forcimi i bashkëpunimit mes agjencive ligjzbatuese në këtë drejtim është kritik, rritja e besimit dhe bashkëpunimi me qytetarët është busulla jonë orientuese për një Shqipëri më të sigurt dhe të qetë falë punës dhe përkushtimit të gardianëve të ndershëm dhe profesionistë të zbatimit të ligjit.

Falenderoj të gjithë ata qytetarë, si në rastin e dy kontrollorëve të kufirit, të cilët kanë raportuar apo ndarë me ne ankesat e tyre për veprime të dyshuara të paligjshme apo që bien ndesh me Ligjin dhe me Kodin Etik në Policinë e Shtetit”, shkuan Balla.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese