Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Arrestimi i Assange, Snowden: Një moment i errët për lirinë e shtypit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish kontraktori i CIA-s në SHBA, Edward Snowden, deklaroi sot se arrestimi në Britani i themeluesit të WikiLeaks, Julian Assange, ndodhi pikërisht në një ‘moment të errët për lirinë e shtypit’ dhe tha se kjo ishte në kundërshtim me deklaratën e Kombeve të Bashkuara në lidhje me lejimin e fjalës së lirë.

Kritikët e Assange mund të ngazëllejnë, por ky është një moment i errët për lirinë e shtypit’, ka thënë në një postim në rrjetin social twitter, Edward Snowden, i cili tashmë ka marrë azil politik dhe jeton në Moskë, pasi bëri publikoi zbulime të informacioneve të klasifikuara amerikane në vitin 2013.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img