Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Arrestimi i anëtares së AMA-s, Salianji: Duan të ushqejnë ndjenjën e frikës tek opozitarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

f088633af7469d1f52651983da9417eb

Ish deputeti i PD, Ervin Salianji ka komentuar arrestimin e anëtares së AMA-s, Suela Musta.

Sipas Salianjt arrestimi i saj nga policia është bërë për të ushqyer frikën tek opozitarët.

‘Qeverisja është qelbur dhe krimbur me korrupsion dhe hajdutêri, abuzimi është kthyer në normë, asnjë pjesëtar i regjimit nuk denohet por turren drejt të pambrojturve dhe ndonje përfaqësuesi të opozitës!

Suela Musta është ndër të paktat profesioniste me integritet që pranohet konsensualisht si e tillë nga te gjithe! Ajo eshte nje nga 7 anetaret e AMA, por policia per turp e ka arrestuar apo shoqeruar per te ushqyer ndejnje e frikes tek opozitaret’, shkruan Salianji në postimin e tij.

Postimi i plotë:

Qeverisja është qelbur dhe krimbur me korrupsion dhe hajdutêri, abuzimi është kthyer në normë, asnjë pjesëtar i regjimit nuk denohet por turren drejt të pambrojturve dhe ndonje përfaqësuesi të opozitës!

Suela Musta është ndër të paktat profesioniste me integritet që pranohet konsensualisht si e tillë nga te gjithe! Ajo eshte nje nga 7 anetaret e AMA, por policia per turp e ka arrestuar apo shoqeruar per te ushqyer ndejnje e frikes tek opozitaret!

Personalisht mendoj qe cdo shoqerim, arrestim apo goditje politike e periudhes se agonise se regjikit eshte medalje lirir!

Të jemi në këmbë për Shqipërinë

 

Më shumë

spot_img