Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Arrestimet nga SPAK në Lushnjë, reagon ambasadorja Kim: Askush s’është mbi ligjin, nëse jeni të përfshirë në korrupsion, tani është koha…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar në lidhje me arrestimet që ka bërë SPAK, ditën e sotmë në Lushnjë, ku mes të arrestuarve është edhe kryebashkiaku Fatos Tushe.

Me anë të në postimi në rrjetet sociale Kim shkruan se askush nuk është mbi ligjin. Ajo ndër të tjera shkruan “nëse jeni të përfshirë në korrupsion është koha për të shqyrtuar nëse ia vlen të shkosh në burg”.

“Nëse jeni të përfshirë në korrupsion – pa marrë parasysh sa të fuqishëm mendoni se jeni – tani është koha të konsideroni ndikimin që veprimet tuaja do të kenë në familjen dhe vendin tuaj. Tani është koha të shqyrtojmë nëse ia vlen të shkosh në burg. Tani është koha për të ndaluar. Askush nuk është mbi ligjin,” shkruan Kim në postimin e saj ndër të tjera.

Lexo edhe: Operacioni i SPAK në Lushnjë, 10 të arrestuar bashkë me Fatos TUSHEN, RENEA dhe FNSH bastisin shtëpinë dhe zyrën e Kryetarit të Bashkisë (EMRAT)

Lexo edhe: Operacion ANTI-KORRUPSION i SPAK në Lushnjë, arrestohet kryebashkiaku i PS Fatos Tushe; Në Bashki, FNSH-ja dhe drejtues të Lartë Policie

Lexo edhe: Edi Rama distancohet nga Fatos Tushe: Asnjë i akuzuar nga drejtësia, nuk do ketë mbrojtje nga Partia Socialiste!

Lexo edhe: Kryebashkiaku, zyrtarë dhe biznesmenë, KUSH janë 11 të arrestuarit e SPAK, abuzuan me tenderin e kanalit ujitës, me vlerë 24 milionë lekë

Më shumë

spot_img
spot_img