Arrestimet e ish-zyrtarëve për pronat, banorët protestë përpara Prokurorisë, ja çfarë kërkojnë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:56 09-02-2018 Arrestimet e ish-zyrtarëve për pronat, banorët protestë përpara Prokurorisë, ja çfarë kërkojnë

Foto ilustruese

Ditën e sotme u arrestuan 4 ish-zyrtarë të cilët akuzohen se kanë abuzuar me dhënien e titujve të pronësisë në Durrës. Mes të arrestuarve është edhe ish-kryetari i Komunës Ishëm, Sulejman Ibrahimi, i cili akuzohet për ‘shpërdorim detyre’.

Sakaq, pas kësaj banorët e Ishmit janë duke protestuar në këto momente përpara Prokurorisë së Durrësit. Banorët shprehen se janë mashtruar, pasi sih-zyrtarët kanë abuzuar me ta në dhënien e titujve të pronësisë.

“Kemi vite që kemi tentuar të marrin pronat tona dhe nuk i kemi marrë”, shprehen banorët.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trajleri ‘fluturon’ makinën BMW, plagoset rëndë 18-vjeçarja (DETAJET)
Superoperacioni nga RENEA e FNSH në Elbasan, arrestohet i shumërkërkuari i shtatë (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.013281106948853
array(1) { ["section"]=> string(99) "arrestimet-e-ish-zyrtareve-per-pronat-banoret-proteste-perpara-prokurorise-ja-cfare-kerkojne-109705" }