Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Arrestime në Ministri dhe komuna, Policia sekuestron dy çanta me para, në pranga dhe një gazetare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

792aabdb30acb66a15d16bd35327c79a

Mëngjesin e sotëm, Policia e Kosovës ka nisur një aksion në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

Aty janë arrestuar katër zyrtarë të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë. Aksioni ka vazhduar edhe në katër komuna tjera.

Në këtë aksion është arrestuar ushtruesi i detyrës së kryeshefit të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, Agim Nuha, dhe disa zyrtarë tjerë. Gjatë bastisjes së sotme, janë konfiskuar edhe dy çanta me para. 

Në mesin e të arrestuarave është edhe një ish-gazetare, tani zyrtare e Ministrisë së Bujqësisë. Bëhet fjalë për Kastriote Bajrami-Sejdiu, e cila prej disa kohësh është pjesë e dikasteret të Bujqësisë.

Mediat kosovare bëjnë me dije se deri më tani janë arrestuar 12 zyrtarë të lartë të Ministrisë.

 

Screenshot_16.png

Më shumë

spot_img
spot_img