Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

“Arrest shtëpie” për shoferen e makinës në aksidentin ku vdiq “Xubi” i Yzberishtit, motori ishte me 180 km/h

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën arrest me burg për shoferen e përfshirë në aksidentin ku humbi jetën Fatmir Avdillari, i njohur si “Xubi” i Yzberishtit.

Shoferja A.Mulleti akuzohet për shkelje të rregullave të qarkullimit, pasi siç dallohet edhe në video, ajo kthen makinën në kryqëzim duke i prerë rrugën motorit.

Megjithatë Prokuroria thotë se Avdillari ishte duke udhëtuar me motor me shpejtësi prej 180 kilometra në orë.

Fatmir Avdillari njihej si person me precedentë penalë për plagosje me armë zjarri dhe përfshirje në trafik droge.

LEXO EDHE:

Më shumë

spot_img
spot_img