Hapësire reklamuese

Aktualitet

Arrest shtëpiak për dy policët në Sarandë, akuzohen për vjedhje (EMRAT)

Shkruar nga Newsbomb
Arrest shtëpiak për dy policët në Sarandë, akuzohen

Dy punonjës policie në pikën kufitare Sarandë janë lënë në masën e sigurisë “arrest shtëpiak”, pasi akuzohen për shpërdorim detyre. Bëhet me dije se dy efektivët, shtetasit Dorian Sulo dhe Roland Xhaferri akuzohen për veprën penale: “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën, e kryer në bashkëpunim”.

Njoftimi i plotë i AMP: 

Drejtoria Rajonale e Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore Vlorë-Gjirokastër në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Sarandë, ka kryer sot ekzekutimin e urdhërit të Prokurorit në zbatim të vendimit Nr. 15 datë 01.02.2023 të Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, e cila vendosi caktimin e masës së sigurimit “Arrest në shtëpi” për punonjësit e policisë D. S. dhe R. XH., me detyrë Trup Shërbimi në Komisariatin e Policisë Kufitare Sarandë, të dyshuar për kryerjen e veprës penale “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën” e kryer në bashkëpunim, parashikuar nga neni 135 e 25 i Kodit Penal.

Ekzekutimi i këtij vendimi vjen pas një pune intensive hetimore, në vijim të ngjarjes së ndodhur më datë 25.01.2023, kur u ndalua punonjësi i policisë M. J. dhe u procedua në gjendje të lirë punonjësi i policisë D. S. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese