Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Arrest në burg” për Balilin, dy akuzat që rëndojnë mbi të arratisurin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

044aff4ce1a09859d27422b012c1a495

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendoshur masën e sigurisë “arrest në burg” për Klement Balilin.

Balili ndodhet në kërkim nga policia, ndërsa prokuroria e akuzon atë për “trafik droge” dhe “krijim të organizatës kriminale”. Ai akuzohet se ka trafikuar drogë drejt Italisë, Greqisë dhe vendeve të tjera të Bashkimit Europian.

Seanca është zhvilluar në mungesë, pasi Balili po i fshihet policisë, e cila zhvilloi sot një kontroll në shtëpinë e tij, por pa sukses. Dyshohet se Klement Balili fshihet në fshatrat e Delvinës.

Lexo edhe: Flet vëllai i Klement Balilit: Gjithë ai terror nuk justifikohet, policët erdhën në 4 të mëngjesit me maska dhe pa dokumente

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img