Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Arratisje spektakolare nga furgoni i policisë me pranga në duar, “blindohet” Saranda dhe pezullohen 6 efektivë

Lajme të ngjashëm

Ermir Idrizllari dhe shoku i tij u arrestuan dy ditë më parë nga policia e Sarandës pasi i grabitën një personi të tretë me dhunë paratë në fshatin Vrinë.

Ai po ashtu në bashkëpunim me shtetasin Kosta Pashaj i kanë marrë me dhunë 30.000 lekë shtetasit F.M. Në momentin që shoqëroheshin në rajon me fugonin e policisë, Ermir Idrizllari me pranga në duar ka mundur të hapë derën e furgonit dhe të largohet me vrap.

Mësohet se ai është ndihmuar nga bashkëfshatarët për tu larguar nga furgoni i policisë sapo ishte arrestuar. 

Menjëherë forcat e policisë u vunë në kërkim të tij, dhe vendi i parë ku shkuan ishte shtëpia e Idrizllarit. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e Ermir Idrizllarit policia ka gjetur 22 kg hashash. Ditën e djeshme vijojnë kërkimet për Idrizllarin në disa fshatra. Pas kontrollit në banesën e Ermirit, është arrestuar i ati i tij Mustafa Idrizllari.

Ndërkohë, burime pranë GSH bëjnë me dije se SHCBA ka pezulluar 6 punonjës të komisariatit të Sarandës deri në hetimin e plotë të rrethanave të arratisjes së Ermir Idrisllarit, banues në Vrinë të Sarandës. 

Prej dy ditësh policia është vënë në kërkim të tij dhe personave që e ndihmuan të arratisej.  


Më shumë