Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Arratisen dy shqiptarë ‘të rrezikshëm’ nga burgu grek

Lajme të ngjashëm

Dy të burgosur shqiptarë janë arratisur nga burgu i Avlonës në Greqi.

Sipas medieve greke, ngjarja ndodhi rreth orës 21:40, të mbrëmjes së sotme. Arratisja u pikas nga një gardian, i cila paralajmëroi me të shtëna në ajër, që të ndalonin, por shqiptarët nuk kanë ndaluar, madje njëri prej tyre ka goditur në fytyrë efektivin.

Fillimisht ka qenë njëri prej të burgosurve, i cili kapërceu murin dhe pas tij i dënuari tjetër.

Dy të arratisurit vlerësohen si persona me rrezikshmëri të lartë.

Një nga dy të arratisurit 22 vjeçar, dyshohet se ishte i përfshirë në vrasjen e një të burgosuri në Koridallos.

Policia greke është vënë në ndjekje të dy personave të arratisur.


Më shumë