Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
Pre
28 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Armiku i Vladimir Putin: Presidenti rus ka frikë se mos vritet si Gaddafi, shikon videon kur libanezët e tërhoqën zvarrë dhe e vranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

60401cacf15c8d4a0e37c7198b528605

Shkrimtari rus Yuri Felshtinsky, i cili njihet edhe si nëj nga armiqtë e Vladimir Putin, ka thënë për “The Sun” se presidenti rusk a frikë se mos vritet nga popullis rus si diktatori libanez Gaddaf-i.

“Vladimir Putin është i tmerruar nga vrasja si tirani libanez Gaddafi në një revolucion, ndërsa protestat kanë përfshirë Rusinë pas burgosjes së Alexi Navalny”, tha ai.

Felshtinsky u shpreh se Putinit i duhet të vrasë më shumë kundërshtarë dhe të jetë më i dhunshëm nëse do të mbajë pushtetin.

Sipas tij Putin ka para disa herë videon kur Gaddafi tërhiqet zvarrë nga populli libanez dhe në fund vritet,, ndërsa shton se Putin e di që nuk ka asnjë shans ta mbajë pushtetin në mënyrë paqësore.

“Ai është mjaft i zgjuar për të ditur se sipas rregullave normale, sistemi i tij i qeverisjes nuk mund të ekzistojë. Ai nuk është një idealist. Ai e di se nuk ka asnjë mënyrë që të mbijetojë nëse nuk vazhdon të godasë. Dhe kjo është ajo që ne do të shohim”, tha ai.

 

Më shumë

spot_img
spot_img