Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

“Armik” i Berishës, Ilir Meta takohet me ambasadorin britanik në Shqipëri

Lajme të ngjashëm

Kreu Partisë së Lirisë, Ilir Meta është takuar me ambasadorin britanik në Shqipëri, Alastair King-Smith.

Meta shihet i buzëqeshur krah King-Smith, ndërsa në sfond shihet edhe deputetja Monika Kryemadhi. Ata kanë marrë pjesë në këtë takim zyrtar, ndërsa nuk dihet se çfarë kanë biseduar.

Meta ndryshe nga Sali Berisha ka qenë i ftuar në këtë të Ambasadës britanike në Tiranë.

Kujtojmë që ambasadori King-Smith është “armik”, i Berishës. Pasi ky i fundit në një deklaratë pak ditë më parë tha se do të publikojë fakte për ambasadorin britanik dhe korrupsionin e tij të çmendur dhe se qytetarët s’do t’u besojnë veshëve.


Më shumë