Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
37 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Armeni-Shqipëri, drejtohet nga një polak

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Humbja ndaj Serbisë i përket tashmë të shkuarës dhe kuq e zinjtë do të shohin nga Armenia për të realizuar ëndrrën më të madhe të shqiptarëve, kualifikimin për herë të parë në një event ndërkombëtar siç është edhe Kampionati Europian.

Arbitër i ndeshjes për sfidën e 11 tetorit në Jereven të Armenisë është përzgjedhur nga UEFA polaku Szymon Marciniak dhe ndihmësit e tij do të jenë gjithashtu polakë.

Marciniak ka drejtuar ndeshjen mes Portugalisë dhe Azerbajxhanit për kualifikueset e Botërorit “Brazil 2014”, ndërsa këtë vit ishte gjyqtari i finales së Europianit U-21, në ndeshjen mes Portugalisë dhe Suedisë.

Lexo edhe:

Çfarë nuk u pa dje nga kamerat, kontrolli imtësishëm dhe ndalimi i ofendimeve për serbët

Ja si u prit himni serb në stadium, fishkëllima dhe britma kundër të tifozëve shqiptare (Video)

Më shumë

spot_img
spot_img