Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Armë zjarri e fshehur në kofano të makinës, Policia arreston 44-vjeçarin në Fier (EMRI)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 44 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Fierit, pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje.

Në pranga ka rënë shtetasi shtetasin Artur Muka(Plaku), 44 vjeç, banues në Fier.

Shërbimet e Policisë në lagjen “1 Maji” gjatë kontrollit të automjetit tip “Citroen” në pronësi të shtetasit Artur Muka(Plaku), gjetën të fshehur në kofano një armë zjarri automatik dhe një krëhër me 30 fishekë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Njoftimi i policisë:

Kontrolle të pandërprera në të gjithë territorin me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë.

Goditet nga Komisariati i Policisë Fier një rast i armëmbajtjes pa leje.

Mbante armë zjarri në automjet, kapet dhe arrrestohet në flagrancë nga Policia 44-vjeçari.

Sekuestrohet arma e zjarrit automatik dhe municion luftarak.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, në vijim të punës për kapjen e personave që disponojnë armë zjarri pa leje, me qëllim parandalimin e ngjarjeve kriminale dhe rritjen e parametrave të sigurisë në qytet, në bazë të informacioneve të mara në rrugë policore, arrestuan në flagrancë shtetasin Artur Muka(Plaku), 44 vjeç, banues në Fier.

Shërbimet e Policisë në lagjen “1 Maji” gjatë kontrollit të automjetit tip “Citroen” në pronësi të shtetasit Artur Muka(Plaku), gjetën të fshehur në kofano një armë zjarri automatik dhe një krëhër me 30 fishekë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img