Tirana
broken clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0.5kmh
78 %
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

Armando Subashi pret në zyrë heroin e vajzave binjake, i ofron punë në Bashki

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë së Fierit Armando Subashi ka pritur ditën e sotme në zyrë Ardimir Murataj.

 Heroi që shpëtoi dy vajzat teksa nëna e tyre tentoi t’i mbyste në lumë, shumë shpejt do të fillojë punë.

Kryebashkiaku Subashi i ka ofruar Ardimirit një vend pune në Bashkinë e Fierit.

I kontaktuar nga newsbomb.al, Ardimiri u shpreh se kryebashkiaku e kishte falenderuar  si dhe i dhuroi atij certifikatë mirënjohje për aktin human dhe vlerat qytetare. 

Gjatë kohës që 30 vjeçari kishte shkuar për peshkim ka parë ngjarjen e rëndë teksa Rudina Kishta, tentonte të mbyste vajzat e saj binjake në lumë, Murataj ka ndërhyrë menjëherë duke ja hequr nga duart dhe duke shpëtuar për mrekulli vajzat e mitura.

 

Më shumë


spot_img
spot_img