Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Armando Subashi në Komisionin Hetimor: Falenderoj publikisht qeverinë, investimi për inceneratorin e Fierit mbylli fusha plehrash 50 vjeçare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi, teksa dëshmonte në Komisionin Hetimor për Inceneratorët, ka falenderuar publikisht qeverinë për investimin në inceneratorin e Fierit.

Ai u sdhp[reh se falë këtij investimi janë mbyllur përfundimisht fusha plehrash 50 vjeçare, teksa shtoi se brenda paj javësh do të mbyllen edhe fushate  plehrave në Divjakë dhe Mallakastër.

“Falenderoj publikusht qeverinë që në bazë të kërkesës tonë, qarku i Fierit të ishte i dyti, i cili vendosi qeveria për të ndërtuar këtë impiant të trajtimit të mbetjeve. Si rezultat i këtij investimi që është bërë aty nga qeveria, sot janë mbyllur përfundimisht fusha plehrash 50 vjeçare. Brenda pak javësh shpresojmë të mbyllet edhe Divjaka dhe Mallakastra”, tha subashi.

Më shumë
spot_img
spot_img