Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Armando Subashi e pranon në Komisionin për Inceneratorët: Kam komunikuar disa herë me Klodian Zoton

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi, po dëshmon në Komisionin Hetimor në lidhje me inceneratorin e Fierit.

I pyetur nga kryetarja Jorida Tabaku nëse i njeh Mirel Mërtirin, Stela Gugallin dhe Klodian Zoton, ai ëhstë shprehur se ka komunikuar disa herë me Klodian Zoton në kohën kur filloi depozitimi i plehrave në inceneratorin e Fierit.

“Kam pasur komunikim 2 apo 3 herë me Zoton, në kohën kur filloi depozitimi i plehrave në Fier. Kemi bërë biseda në kuadrin teknik së bashku me persona që kanë administruar impianit, një bisedë teknike si do shkojnë, si do i depozitojnë, mbetjet dhe për orarin, se ne kemi kërkuar që impianti të punojë gjatë natës dhe kemi gjetur dakordësinë””, u shpreh Subashi.

Më shumë