Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Armand Shkullaku: Basha mund të vendosë edhe dykëmbëshin në selinë e PD, shumë pak e ndan paligjshmërinë nga anarkia

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Armand Shkullaku ka folur mbrëmjen e sotme për masat e marra nga Lulzim Basha në selinë e PD, ku janë blinduar të gjitha dyert.

Ai tha se Basha mund të vendosë edhe një dykëmbësh në seli dhe të qëllojë mbi protestuesit, pasi vetëm pak e ndan paligjshmërinë nga anarkia.

vetëm pak e ndan paligjshmërinë nga anarkia.

“Shpesh vijmë te zanafilla, që Lulzim Basha humbi zgjedhjet e 25 Prillit. A duhet të kishte dhënë dorëheqjen Lulzim Basha? Tani kur ti vendos që mos të pjerdhësh për rregulla loje, për demokraci, ti mund të bësh çfarë të duash. Ti mund të vësh blindë, autoblindë, nesër mund të vihet edhe dykëmbëshi aty. Se kaq e ndan paligjshmërinë nga anarkia. Vë dykëmbëshin dhe thu qëlluam se i pamë me armë. Këto skena nuk janë parë as në 97 në Shqipëri. Dhe të thuash tani që këto do të vijnë se Berisha ka dhënë ultimatum, kjo s’ka llogjikë në botë. Merre mo zyrën. A ke 95% të popullit që të voton. Ngeli dhe Bardhi dhe Jorida, po shndërrohet PD në subjekt të debateve humoristike. A ke votat, a ke vulën, a ke gjykatën, KQZ-në, pse duhet të blindohesh? Është një njeri qe nuk pyet, në 2017-ën ngriu, tani as nuk ngriu. Si mund të ketë frikë kryetari nga anëtarësia.”, tha Shkullaku në “Opinion”.

”, tha Shkullaku në “Opinion”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img