Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
50 %
3.1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Arma që vrau Shkëlzen Kastratin me silenciator dhe pa numër serie, dalin DETAJE nga ekzekutimi që tronditi Fierin, hetuesit dyshojnë se…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1798b18d8caad7474fc8dead85cfe173

Hetuesit dhe policia mesa duket po i afrohen çdo ditë dhe më shumë zbardhjes së ekzekutimit të Shkëlzen Kastratit, në rrethrrotullimin e Sheqit në Fier.

Më herët policia gjeti mjetin ‘Range Rober’ të djegur dhe armën brenda tij, ndërkohë që dje u gjet një tjetër makinë e braktisur në Thumanë.

Brenda mjetit ‘Range Rover’ u gjet arma automatike ‘Scorpion’ me silenciator, por pa numër serie, numrin unik identifikues. Ky fakt përforcon edhe një herë dyshimet e policisë se atentati u krye nga profesionistë.

Në ekspertizën e bërë në laboratorin e policisë shkencore, në armën e zjarrit nuk janë gjetur as shenja gishtash. Një nga provat që mund ti vijë në ndihmë grupit hetimor, është përgjigja e ADN për disa sende, fije flokësh e mbetje biologjike që janë sekuestruar në makinën “Audi”.

Më shumë

spot_img
spot_img