Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Arlinda Prenaj, shqiptarja që përfaqëson Gjermaninë në garën e bukurisë “Mbretëresha e botës”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Arlinda Prenaj është modelja që ka “rrëmbyer” kurorën e “Miss Grand Kosova 2019”, “Miss Grand Germany 2020”, “Top Model of the Universe 2022” dhe tashmë është konkurrentja favorite për “Queen of the World”.

Prej kohësh ajo jeton e merr pjesë në eventet e modës në Gjermani dhe do të përfaqësojë këtë vend në garën e bukurisë “Mbretëresha e botës”.

Përveç modelingut, bukuroshja nga Kosova  e njohur me emrin e saj skenik “Ari”, është edhe këngëtare, e cila ka publikuar disa projekte muzikore.

“Unë do të jap më të mirën për të përfaqësuar denjësisht Gjermaninë dhe mund t’ ia dal”, ka thënë ajo gjatë një inteviste për mediet atje.

Më shumë
spot_img
spot_img