Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Arkiva

“Dash, provoje të dalësh njëherë me partinë tënde, dhe s’do ngelesh thjesht një numër”

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi që fleta e votimit për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit të mos jetë me emrat e kandidatëve por me...

Vazhdon makthi, pas zjarreve dhe Covid-it, tufat e minjve “PUSHTOJNË” Australinë (VIDEO)

Një video e frikshme dhe njëkohësisht e tmerrshme është shpërndarë në rrjet nga një fermer në Australi.  Në pamjet e publikuara shihen mijëra minj...

Nuk pranoi vaksinat kineze, Sokol Balla kritikon Albin Kurtin: Po luan me shëndetin e mësuesve të Kosovës

Moderatori i njohur Sokol Balla ka kritikuar vendimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për të mos marrë vaksinat kineze. Kujtojmë se fillimisht Kurti i...

Çfarë kanë të përbashkët Majlinda Kelmendi, Ermonela Jaho, Samir Mane dhe Saimir Pirgu?

Mes konkurrencës globale, mes mundësive dhe pamundësive, mes privilegjeve dhe disavantazheve të origjinës, është shumë e vështirë t’ia dalësh në arenën ndërkombëtare si emigrant,...

Spiropali tregon se humbi njeriun e shtrenjtë nga Covid, flet për fushatën në Kamëz: Fëmijët i shoh në mëngjes dhe në darkë

Kandidatja e Partisë Socialiste në Tiranë, Elisa Spiropali rrëfen se ka humbur hallën për shkak të koronavirusit, teksa vlerësoi procesin e vaksinimit që prej...

“Fle në ditë me shi dhe del në TV në ditë me diell”, Rama thumbon Bashën: Po infekton me krenari ndjekësit e tij!

Kryeministri Edi Rama vijon të denoncojë grumbullimet masive elektorale që organizon kreu i PD-së, Lulzim Basha, ndërsa thotë se po bëhet shkaktar për shumë...

Hidhen shishe molotov në qendrën e vaksinimit në Itali

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Itali, ku disa persona kanë sulmuar qendrën e vaksinimit në Morelli të Brescias. Mediat italiane raportojnë se disa...

Itali/ Mësuesja vdes pas injektimit me AstraZeneca, por familja bën thirrjen e fortë: Vaksinohuni!

Një mësuese italiane ka ndërruar jetë pasi mori vaksinën kundër koronavirusit AstraZeneca më 11 mars. Mediat italiane shkruajnë se mësuesja 54-vjeçare nga Siçilia, vdiq pas...

“Ija me shoqni…” Bes Kallaku publikon bisedën mes Ilir Metës dhe gjyshes së tij në WhatsApp, ajo flet edhe me lojtarin e Kombëtares

Bes Kallaku gjithmonë e ka bërë publike lidhjen e ngushtë me gjyshen e tij, Ijen, duke e kthyer në një personazh publik. Aktori i...

U vaksinua në fshehtësi të plotë, Putin: Ju dukem gjë majmun? Në vend të vaksinës mund të ketë ujë me kripë…

Presidenti rus, Vladimir Putin ka refuzuar të zbulojë se me cilën vaksinë kundër Covid-19 është vaskinuar javën e kaluar. Putin vendosi që të vaksinohej larg...

Lajmet e fundit