Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

Tabaku i përgjigjet Ramës për deklaratat ndaj SPAK: Prokurorët s’duhet të stepen nga kërcënimet e kryeministrit, ankohet se po goditen të vetët

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama i cili sulmoi ditën e sotme SPAK për punën e dobët, si...

Kriset marrëdhënia e ngushtë mes Sabianit dhe Ilir Shaqirit?! Këngëtari habit me përgjigjen

Këngëtari i njohur Sabiani dhe balerini Ilir Shaqiri janë ndër personazhet më të komentuara edhe pas daljes nga “Big Brother”. Ata u përfolën së tepërmi...

SPAK i sekuestroi pasuritë deputetit të PD, zbardhet DOSJA: “Fatmir Mediu fajtor në Itali me vëllezërit Mahmutaj, për trafik droge e prostitucion”

Hetimet e drejtësisë për të shkuarën e deputetit Kasëm Mahmutaj kanë hedhur dritë mbi një dosje të hershme të autoriteteve italiane lidhur me një...

“Drejtpërdrejtë nga Kievi”, Rama e nis ditën me lajmin për Zelenskyn: Do flasë sot në Kuvendin e Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me lajmin që presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky do t’i drejtohet Kuvendit të Shqipërisë. Rama me anë të...

FOTO/ I shoqëruar nga Zaho, Rama me Spiropalin dhe Kushin marrin pjesë në inagurimin e stadiumit të Kukësit, Safet Gjici u dhuron fanella të...

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga djali i tij i vogël Zaho dhe ministret Elisa Spiropali e Evis Kushi, kanë marrë pjesë në inagurimin...

“Të marrsha të ligat”, Rama pritet me daulle dhe këngë nga komuniteti rom dhe egjiptian në Lezhë, u dorëzon çelsat e apartamenteve

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme së bashku me ministren e Bujqësisë, Frida Krifca, kanë vizituar një biznes në qytetin e Lezhës, vizita e...

Përfundon seanca për Elisabeta Imerajn, “fati” i prokurores në Drejtësi do të vendoset në 27 prill

Në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, (KPA) u zhvillua këtë të mërkurë seanca ndaj drejtueses së Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj. Pas 6 orëve seancë,...

Gjyqtarja e Tiranës Fida Osmani del nesër në vetting, si ka ndryshuar pasuria në vite

Gjyqtarja e Tiranës Fida Osmani, do të përballet të enjten më 21 prill me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i saj i vetingut...

Mimi Kodheli PRESIDENTE? Përgjigjet deputetja socialiste: Të përkëdhel sedrën, por…

Deputetja e Partisë Socialiste, Mimi Kodheli, ka folur për zgjedhjen e presidentit të ri, ku emri i saj është lakuar shpesh së fundmi për...

Shtëpitë e reja në Kamëz/ Rama batuta me banorët: Për ju demokratët paska qenë kjo botë! Ju vu kundër, e ne vu me çerdhe...

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në ceremoninë e dhënies së apartamenteve të reja në zonën e Valiasit, në Kamëz. Batutat me banorët...

Lajmet e fundit