Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Arkiva

“Lufta” e Berishës dhe Alibeajt për vulën, sot vendimi i Gjykatës dhe protesta e opozitës, ja rrugët që do të bllokohen

Një sërë zhvillimesh pritet të ndodhin ditën e sotme në vendin tonë. Sot, Gjykata e Apelit pritet që të vendosë mbi vulën e Partisë...

Italia gati të hapë dyert për emigrantët, ministri i Bujqësisë: Këtë vit do të pranojmë 500,000 qytetarë të ligjshëm

“Ne do të punojmë këtë vit për të sjellë afro 500,000 emigrantë të ligjshëm. Kjo mund të rregullohet edhe përmes marrëveshjeve shumëpalëshe dhe dypalëshe...

Vdekja e Maurizio Costanzo, Maria de Filippi merr vendimin e rëndësishëm për emisionin

Moderatorja e njohur italiane Maria de Filippi ka lajmëruar se emisioni “C’e posta per te” nuk do të transmetohet ditën e nesërme më 25...

Denoncimi i PD: Ministri Çuçi u ka ndryshuar qendrat e votimit 1.2 milion zgjedhësve

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka denoncuar atë që ai e quan një skandal sa i takon listës së zgjedhësve. Në emisionin “Now” në...

“Qetësohuni o djema!” Fjalët e fundit të shqiptarit që u vra aksidentalisht në Greqi, nesër varroset në Shqipëri

Hidrauliku shqiptar Pëllumb Islami mbeti i vdekur ditën e djeshme në Greqi nga një plumb i marrë aksidentalisht. Sipas mediave vendase mësohet se Islami kishte...

Policia ndalon përshkallëzimin e sherrit në Divjakë, të rinjtë me “Benz” dhe “Audi” rrihen në mes të rrugës me leva e thika

Dy të rinj janë arrestuar nga Komisariati i Policisë së Divjakës, pesë të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë dhe një tjetër është...

Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e Prokurorisë, anëtarët e bandës “Hakmarrja për drejtësi” janë të pafajshëm

Dhjetë të pandehurit e bandës "Hakmarrja për drejtësi" janë të pafajshëm, ashtu siç ka vendosur Gjykata e Apelit rreth gashtë vite më parë. Këtë...

Presidentja Osmani flet nga Mynihu: Rusia po tenton ta destabilizojë Kosovës përmes Serbisë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka thënë se Rusia po përpiqet që ta destabilizojë Kosovën përmes Serbisë. Në një intervistë për Sky News, Osmani tha...

Andrew Tate “kërcënon” viktimat e tij: 300 milionë dollarë gjobë nëse hap gojën!

Andrew dhe Tristan Tate, vijojnë të qëndrojnë pas hekurave me akuzën e trafikimit dhe shfrytëzimit të femrave. Tashmë janë bërë gjashtë viktimat, të cilat pretendojnë...

I dinit këto veti shëruese të qepës? Ul sheqerin në gjak dhe përmirëson funksionin e zemrës

Vetitë shëruese të qepëve janë të njohura që në kohët e lashta, kur ato përdoreshin për trajtimin e sëmundjeve të tilla si dhimbje koke,...

Lajmet e fundit