Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022

I ofroi Nuredin Dumanit 120.000 euro t’i vriste gruan, Gjykata e Tiranës i lë në kujdestari fëmijët avokatit Alban Bengasi

Blerta Bengasi është gruaja e avokatit Alban Bengasi, i cili sipas rrëfimit të Nuredin Dumanit e kishte paguar këtë të fundit që ta rrihte....

Pse e porositi Ervis Martinaj vrasjen e Indrit Dokles? Artan Hoxha: Dy persona i shkuan Nuredin Dumanit në Kosovë…

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar arrestimet në kuadër të operacionit "Plumbi i artë", duke thënë se nga të dhënat e publikuara deri tani nga...

Erdogan përsërit qëndrimin e Turqisë: U thamë JO hyrjes së Suedisë dhe Finlandës në NATO

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, deklaroi këtë të enjte se vendi i tij "do t'i thotë jo hyrjes së Suedisë dhe Finlandës në NATO",...

Deputetët e PD-së propozojnë “Princin” për “President”, Leka Zogu dhe 7 emra të tjerë kalojnë për diskutim të thelluar

Tetë emra të propozuar për president nga 23 deputetë të opozitës në një mbledhje të Grupit Parlamentar të PD-së do të kalojnë për diskutim...

Janë evidentuar 8 GRUPE KRIMINALE në Tiranë, Durrës dhe Elbasan / Kreu i SPAK, Kraja: Prova të reja për vrasje, grabitje me dhunë dhe...

Tetë grupe të rrezikshme kriminale janë evidentuar në Tiranë, Durrës dhe Elbasan, bëri me dije kreu i SPAK, Arben Kraja gjatë një deklarate për...

Urbani i Kombinatit aksidentohet në “Misto Mame”, thyhen xhamat e dyerve të pasagjerëve

Një autobus urban i linjës së Kombinatit është aksidentuar paraditen e sotme në Tiranë, në zonën e "Misto Mames". Fatmirësisht, raportohet se nuk ka...

Pse vendosët tani për genocidin serb në Serbrenicë? Berisha: Presidenti Vuçiç po merr armë nga Kina e Rusia, po përgatitet për një ngjarje të...

Ish-kryeministri Sali Berisha, thotë se vendosi që ta ndërmarrë në këtë periudhë nismën që Kuvendi të njohë genocidin serb në Serbrenicë për shkak të...

I kërkoi 2 mijë euro për një legalizim, arrestohet zyrtari i Kadastrës së Sarandës

Zyrtari i Kadastrës së Sarandës, Laert Pasha, është arrestuar ditën e sotme pas denoncimit të bërë nga emisioni investigativ “Stop”, për një rast korruptiv...

Nxirret trupi i pajetë i turistit gjerman në Theth, vajza e plagosur dërgohet me helikopter në spital

Pas disa orësh kërkime është bërë e mundur nxjerrja e trupit të pajetë të turistit gjerman që ra në humnerë në Valbonë. Sipas Policisë dy...

Tabaku i përgjigjet Ramës për deklaratat ndaj SPAK: Prokurorët s’duhet të stepen nga kërcënimet e kryeministrit, ankohet se po goditen të vetët

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama i cili sulmoi ditën e sotme SPAK për punën e dobët, si...

Lajmet e fundit