Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Arkeologët zbulojnë varre 2 mijë vjeçare në Tiranë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Puna për ndërtimin e një rrjeti ujësjellësi pranë Mozaikut të Tiranës ka nxjerr në pah disa mbetje arkeologjike në kryeqytet.

Arkeologët kanë mundur të mbledhin mbetjet të cilat duket se i përkasin një skeleti njeriu. Megjithatë, ata kanë ngritur shqetësimin për praninën e arkeologëve dhe ekspertëve të tjerë në vendin ku po kryhen punimet.

AFEBB559 E978 4A05 85B3 CA43CB0A4666 300x300 1
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img