Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Arkë me peshk dhe 1.000 euro për një vend pune, shtyhet gjyqi për ish-zv.ministren Rovena Voda

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është shtyrë gjyqi për ish-zv.ministren Rovena Voda, e cila akuzohet për korrupsion.

Voda është akuzuar se ka kryer veprën penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike” dhe po gjykohet nën masën “arrest shtëpie”.

Kujtojmë që  Voda kishte në cilësinë e Zëvendësministres në Ministrinë e Brendshme, ka pranuar dhe ka marrë përfitime monetare dhe përfitime materiale të padrejta nga të pandehurat Majlinda Hasani dhe Florida Beu për t’i punësuar në shtet.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img