Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Arkë me peshk dhe 1.000 euro për një vend pune, GJKKO dënon me burg ish-zv.ministren Rovena Voda

spot_img

Lajme të ngjashëm

GJKKO ka dënuar me 10 muaj burg ish-zëvendësministen e Brendshme, Rovena Voda, e cila është dënuar për veprën penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”.

Gjykata e Posaçme e dënoi Vodën me 1.3 muaj burgim, por për shkak të gjykimit të shkurtuar, ish-zv.ministrja do të vuaj vetëm 10 muaj.

Në përgjime doli si Voda ka marrë një arkë me peshk, 1,000 euro dhe një celular iPhone, për një vend pune në Ministri.

Ajo kishte marrë përfitime monetare dhe përfitime materiale të padrejta nga Majlinda Hasani dhe Florida Beu. Të cilat gjithashtu janë dënuar nga GJKKO me nga 10 muaj burg.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img