Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
26 %
2.1kmh
0 %
Mër
2 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Arjan Sala shpallet “Dëshmor i Atdheut”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Arjan Sala, 32 vjeçari që humbi jetën në magazinën e qendrës tregtare “Casa Italia”, shpallet “Dëshmor i Atdheut”. Ministri Niko Peleshi ka firmosur dje vendimin për Salën.

Arjan Sala mbeti i bllokuar më datë 24 mars në magazinën e qendrës tregtare, ku hyri për të shpëtuar kolegët e tij. Pas tre ditësh kërkime intensive, 32 vjeçari u nxor i vdekur nga magazina.

Kryeministri Rama shkoi personalisht në shtëpinë e familjes Sala për t’i dorëzuar titullin e lartë “Dëshmor i Atdheut”, për djalin që humbi jetën në moshë të re. Arjan Sala ishte i martuar dhe kishte një fëmijë 2 vjeç.

Më shumë


spot_img

spot_img