Arif Vladi e kërcënoi me përballje në gjyq, nuk ndalet Adelina Ismaili: Fol a je paguar për “Marshin e UÇK”?

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:13 28-10-2020 Arif Vladi e kërcënoi me përballje në gjyq, nuk ndalet Adelina Ismaili: Fol a je paguar për “Marshin e UÇK”?

Një deklaratë e Adelina Ismailit për për këngëtarin Arfi Vladi, ka nxitur debate në rrjetet sociale.

Gjatë emisionit e “Tetë a tetë me Adelinën” këngëtarja e njohur deklaroi se Arif Vladi është paguar për këngën “Marshi i UÇK-së”.

Më pas ka lindur një debat mes tyre, pasi Vladi i mohoi akuzat dhe i kërkoi Adelinës që të nxjerrë faktet, përndryshe do të përballej me të në gjyq.

Për të përforcuar deklaratën e saj, Adelina Ismaili ka shprehur në rrjetet sociale, se ky fakt është pohuar edhe nga Refik Hamiti. Ky i fundit pretendon se ishte ai sponsori.

“Mirëmëngjesi Arif Vladi. A po don gjyq me mua? A i ke paguar taksa Kosovës kur je paguar në koncertet që lajmëroheshin si humanitare? Zvicrës? Gjermanisë? Et. Ky është vetëm fillimi. Ju duhet të qëndroni në emisionin ‘Tetë a tetë’ për të kuptuar se kush vërtet jeni. Vërtet ka kaluar koha kur keni shkelur mbi njerëzit e mirë, kur keni shitur të shenjtën. Ama tash faqen ta qnuki pak”, shkroi Adelina.

adelina.jpg

adelina.png

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sara Hoxha poston foton e ëmbël, Ledri luan në telefon me kokën mbështetur te barku i rrumbullakosur
Publikohet pa aprovim kënga e Dua Lipës me Kanye West, video bën xhiron e rrjetit »
Article Logic
Execution time: 0.0099508762359619
array(1) { ["section"]=> string(110) "arif-vladi-e-kercenoi-me-perballje-ne-gjyq-nuk-ndalet-adelina-ismaili-fol-a-je-paguar-per-marshin-e-uck-225507" }