Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Argjentina dënon me burg ish-Presidentin dhe dy ish-ministrat e Ekonomisë dhe Drejtësisë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata Federale e Argjentinës ka dënuar me burg ish-presidentin Carlos Menem dhe ish-ministrin e Ekonomisë, Domingo Cavallo.

Menem është dënuar me 4.6 vite burg ndërsa ish-ministri Cavallo me 3 vite e 6 muaj burg për shpërdorim detyre, përvetësim të fondeve publike dhe korrupsion. Gjishtashtu Gjykata ka dhënë masën dënim me burg për ish-ministrin e Drejtësisë, Raul Granillo Ocampo i akuzuar për korrupsion.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img