Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
53 %
2.6kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ardit Çela nxjerr dokumentin dhe denoncon: Perla e radhës, KQZ futi duart tek kutia dje duke vazhduar masakrën e procesit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtuesi politik i Qarkut të Beratit, Ardit Çela, ditën e sotme ka bërë një denoncim, ku thotë se KQZ, “ka futur duart” në kutitë e zgjedhjeve materiale ditën e djeshme.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan se “KQZ futi duart dje në kutinë e votimit, duke vazhduar masakrën e procesit zgjedhor”.

Çela ndër të tjera shkruan se në procesverbalin e marrjes në dorëzim raportohen 738 fletë votimi të tërhequra, ndërsa në procesverbalin e mbylljes së votimit janë 700 fletë votimi.

“Perla e radhës nga QV. 3445, kutia ku KQZ futi duart dje duke vazhduar masakren e procesit. Ne procesverbalin e marrjes ne dorezim raportohen 738 flete votimi te terhequra!

Ne procesverbalin e mbylljes se votimit raportohen 700 flete votimi! Nderkohe qe raportohen 310 votues, dhe flete votimi 314. A keni akoma dyshime?” shkruan ai në postimin e tij.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img