Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Ardian Dvorani dhe Ina Rama për president? Berisha s’kursen sulmet: Njëri simbol i korrupsionit! Ish-kryeprokurorja pjesë e puçit në 21 Janar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur nëse do të ishte dakord me dy kandidaturat për president të përfolura të ish-kryeprokurores Ina Rama dhe gjyqtarit Ardian Dvorani.

Berisha, gjatë një konference me gazetarët, nuk ka kursyer sulmet ndaj tyre duke e quajtur Dvorain si “simboli më i nxirrë i korrupsionit në drejtësi”. Ndërsa për Ina Ramën, Berisha u shpreh se ajo ishte pjesë e puçit të dështuar të 21 Janarit.

albsig

spring

“Që të dy pa përjashtim janë subjekt i ndjekies penale, për veprimtarinë e tyre në detyrë. Ardian Dvorani ka fshehur 82 mijë euro. Dvorani ka kontratën e apartamentit për 92 metër katror në një kohë kur apartamenti rezulton 128 m2.

Dvorani është simbol më i nxirrë i korrupsionit në këtë gjyqësor. Ina Rama mori pjesë aktive në puçin që dështoi në 21 janar. Ajo mori një akt të dekapitimit të zinxhirit të Gardës, me qëllim që dështimi në fazën e parë të kishte sukses në fazën e dytë. Ka kryer një veprimtari anti-kushtetuese”, u shpreh Berisha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img