Ardi Veliu prezanton drejtorin e ri në Shkodër, zbardhen 3 porositë kundër GRUPEVE KRIMINALE (Mesazhi për vettingun)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:27 17-02-2018 Ardi Veliu prezanton drejtorin e ri në Shkodër, zbardhen 3 porositë kundër GRUPEVE KRIMINALE (Mesazhi për vettingun)

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit udhëtoi sot drejt Shkodrës ku dhe ka bërë prezantimin e Vehbi Bushatit, si drejtorin e ri vendor për qytetin verior.

I pyetur nga gazetarët, Veliu tha se drejtorit të ri dhe të gjithë drejtuesit vendor janë porositur të përmbushin tre objektiva kryesore.

“Të gjithë drejtuesit vendor janë urdhëruar që të përmbushin disa objektiva siç janë goditja e veprimatrisë së grupeve kriminale të evidentuar nga forca e ligjit, lufta e evidentimit të numrit të personave që kanë ushtruar aktivit të bimëve narkotike dhe minimizimi i sipërfaqëve të mbjella me bimë narkotike”, tha Veliu.

Po ashtu, kreu i Policisë së Shtetit foli edhe për nisjen e vettingut në radhët e policisë.

“Qëllimi i vettingut në polici është që struktura të jetë me integritet. Vetingu është i ndërtuar mbi tre shtylla, integriteti, profesionalizmit dhe pjesa e deklarimit të pasurive. Në vettingu do kalojnë të gjithë strukturat duke filluar nga unë e deri te punonjësi më i fundit”, u shpreh Ardi Veliu.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Xhafaj ‘dredh’ policinë e Shkodrës: Mos u merrni me hallexhinjtë, BOSËT e krimit janë vërdallë (DEKLARATA E FORTË)
OSHEE bën ‘namin’ në Shkodër, procedohen 155 abonentë »
Article Logic
Execution time: 0.015969038009644
array(1) { ["section"]=> string(120) "ardi-veliu-prezanton-drejtorin-e-ri-ne-shkoder-zbardhen-3-porosite-kunder-grupeve-kriminale-mesazhi-per-vettingun-110558" }