Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Ardi Veliu falenderon efektivin e Shqiponjave: Unë si drejtor dhe gjithë Policia, jemi krenarë për ty!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka takuar dje dhe ka falenderuar efektivin e Shqiponjave Shkëlzen Tafa, i cili dy ditë më parë parandaloi një ngjarje të rëndë në Tiranë, duke shamngur një vrasje të dyfishtë.

Me profesionalizëm të lartë, Shkëlzen Tafa ndëryri dhe ndaloi shtetasin Taulant Mekollari, teksa ky i fundit përpiqej të shtypte me makinë një çift bashkëshortësh. Veliu e ka falënderuar dhe përgëzuar Tafën për kurajën dhe guximin, për aktin human dhe të përgjegjshëm që ai kreu edhe pse nuk ishte në shërbim.

albsig

“Ajo që ju bëtë është mishërimi i asaj çka duhet të bëjmë të gjithë ne punonjësit e Policisë së Shtetit. Veprimet e tua ishin kurajoze dhe profesionale, që nga vendimi që more për të ndërhyrë, nxjerrja dhe mbajta e armës, dhënia e komandave për personin që duhej t’i bindej urdhrit të punonjësit të Policisë e deri në neutralizimin e tij.

Për këtë, unë si Drejtor i Përgjithshëm, por e gjithë organizata e Policisë jemi krenarë për veprimin tuaj. Qytetarët panë tek veprimet e tua Policinë që duan dhe kjo ka akoma më shumë vlerë për ne, rritja e besimit  dhe e mbështetjes së qytetarëve për Policisë, pasi pa qytetarët ne nuk mund ta kryejmë dhe përmbushim si duhet detyrën. Veprime të tilla në shërbim e në mbrojtje të jetës së qytetarëve duhet të jenë motiv për të gjithë punonjësit e Policisë”, është shprehur ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img