Tirana
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
45 %
3.6kmh
0 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
21 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

Arben MALAJ në tryezën e LSI, ish-ministri socialist VLERËSON kandidatin e Beratit dhe sulmon RAMËN: Një përgjigje për… (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj është shfaqur sot në tryezën e Lëvizjes Socialiste në Integrim, ku ka shprehur vlerësimin e tij për kandidatin e kësaj force politike në Berat.

Malaj ka thënë se ai tashmë mban postin e ekspertit në Partinë Agrare Ambientaliste, ndërsa ka renditur, sipas tij, një sërë problemesh që ka ekonomia shqiptare.

Ish-ministri socialist iu përgjigj edhe kryeministrit Edi Rama lidhur me deklaratën e një biznesmeni që i tha kreut të qeverisë se planifikon të marrë 200 punonjës nga Banglandeshi.

Pjesë nga deklarata e Malajt:

Tre janë shtyllat kryesore të ekonomisë dhe sfidat, Ekonomia e gjelbër për këtë unë e kam rolin te PAA si ekspert, ekonomia e dijes. Këto janë të kushtëzuara me dixhitalizimin, dhe politikat publike duhet të mundësojnë rritjen e mundësive. Ne kemi gjetur njeriun e duhur për sfidat e duhura. E dyta ka të bëjë me braktisjen,

Një përgjigje dhe për kryeministrin për banglandeshasit, mundësia e parë i ofrohet vendasve, sepse janë ata që paguajnë në vend. Dhe nëse nuk gjenden, atëherë i ofrohet të huajve. E treta është se ata po kthehen në vendin e tyre, sepse aty funksionon shteti ligjor dhe aty shkojnë kompanitë e mëdha. Si dhe jeta shoqërore është shumë më aktive se sa të jesh në mërgim.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img