Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Arben Kraja takohet me zyrtarin e lartë të DASH: SHBA do të vazhdojë të mbështesë fuqishëm SPAK

spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtuesi i SPAK, Arben Kraja ndodhet në SHBA, ku është takuar me zyrtarin e lartë, Todd Robinson në Departamentin Amerikan të Shtetit.

Bëhet me dije se gjatë këtij takimi, zyrtari i lartë i DASH e ka siguruar Krajën se SHBA do të vazhdojë të mbështesë fuqimisht Strukturën e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

“Drejtuesi SPAK takon z.Todd D. Robinson, Assistant Secretary në Departamentin Amerikan të Shtetit u diskutua në lidhje me arritjet e SPAK dhe sfidat për të ardhmen. SHBA do vazhdojë ta mbështesë fuqimisht SPAK në ngritjen e kapaciteteve dhe rritjen e rezultateve në luftë kundër krimit të organizuar, pastrimit të parave dhe korrupsionit të nivelit të lartë.”, thuhet në faqen e SPAK.

Më shumë


spot_img

spot_img